Суд визнав протиправними дії ДФС щодо Ситника

02.11.2018

Окружний адмінсуд міста Києва визнав протиправними дії ДФС щодо результатів направлення інформації про результати спецперевірки Артема Ситника, як кандидата на посаду директора НАБУ,

Про це інформує прес-служба суду, пише «Укрінформ».

“Суд прийняв рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій ДФС України щодо направлення інформації про результати спеціальної перевірки Артема Ситника  в порушення вимог п. 12 Порядку проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого указом Президента України від 25 січня 2012 року № 33/2012”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення було ухвалене після дворічного розгляду справи за позовом ТОВ «Юридична компанія «Студія права» до ДФС України щодо надання податковим органом завідомо неправдивої інформації з висновком про достовірність відомостей декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру Ситника під час проходження ним спеціальної перевірки в межах участі у конкурсі на посаду директора НАБУ.

Суть позову полягала у тому, що 31 березня 2015 року, у день подання Ситником уточненої декларації, втратив чинність попередній порядок контролю декларації, а новий порядок набув чинності лише з 30 квітня 2015 року.

В результаті Ситника визнали таким, що пройшов спецперевірку. Указом Президента від 16 квітня 2016 року він був призначений директором НАБУ.

Позивач просив суд визнати дії ДФС неправомірними і зобов’язати їх направити повідомлення про спростування інформації про достовірність відомостей в декларації Артема Ситника за 2014 рік з урахуванням уточненої декларації від 31 березня 2015 року.

Крім того, ТОВ “Студія права” просила зобов’язати ДФС направити до Адміністрації Президента та відповідної комісії повідомлення про спростування інформації щодо достовірності відомостей у декларації Ситника з урахуванням уточнених даних.