Кваліфоцінювання суддів має завершитися до вересня 2019 року

26.10.2018

Рада суддів України 26 жовтня 2018 року на своєму засіданні заслухала інформацію щодо стану і строків кваліфікаційного оцінювання суддів України.

Про це повідомила прес-служба РСУ, пише «Українське право».

За словами очільників ВККС України, визначено орієнтовний строк завершення кваліфоцінювання – 1 вересня 2019 року, за умови, що кожного місяця його буде проходити по 500 осіб.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков зазначив, що зараз одночасно відбувається 8 конкурсних процедур: добір у Верховний Суд – це 4 в 1, Вищий антикорупційний суд, Вищий ІР-суд та їх апеляційні палати.

У понеділок екзамени почнуть складати більш ніж 800 кандидатів на посаду суддів судів першої інстанції. Крім того, у Комісії серйозно опікуються проблемою соціальної напруги всередині суддівського колективу, що викликана, зокрема, несправедливістю в питанні суддівської винагороди.

Козьяков наголосив, що очолюваний ним орган намагається працювати максимально продуктивно. «Рекорд попереднього складу ВККС – 74 засідання на рік. У нас, станом на кінець липня, вже 400. Іноді це до 5 засідань на день. І, якщо попередній конкурс до Верховного Суду тривав 9 місяців, то цього разу строк його проведення планується скоротити до 6 місяців. Втім, це буде залежати від тривалості окремих етапів, зокрема – співбесід», – інформував Голова Комісії.

Заступник голови ВККС Станіслав Щотка звернув увагу членів Ради суддів України на деякі статистичні показники, що стосуються проведення процедури кваліфікаційного оцінювання суддів. «Ті, хто брав участь у цій процедурі, знає, що члени Комісії намагалися максимально оперативно опрацювати результати іспитів. Ми визначили перелік суддів, які підлягали оцінюванню. Для 5040 суддів було організовано іспит, з них 240 на нього не з’явилися. За результатами іспиту 12 суддів не впорались з тестом, 90 не набрали мінімально допустимий бал за практичне завдання, ще 67 не підтвердили відповідність займаній посаді за результатами співбесіди. З 4797 практичних завдань Комісія перевірила вже 3122», – інформував заступник Голови Комісії.

Він також зазначив, що 1970 суддів вже пройшли співбесіду. 1547 з них підтвердили відповідність займаній посаді. Ще 53 співбесіди заплановані на найближчі дні. Комісія намагається проводити близько 120-150 співбесід на тиждень. «Буває по-різному. Іноді достатньо 20 хвилин на людину, а іноді потрібно 2 години. Співбесіда не має бути формальною. Ми змушені з’ясовувати деякі питання. Іноді це неприємні речі, проте в цьому і є логіка цього процесу», – пояснив Станіслав Щотка.