Холодницький не поклопотав про відсторонення спійманого на хабарі судді, і той повернувся на роботу

16.07.2018

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький не подав клопотання до Вищої ради правосуддя про продовження терміну відсторонення голову Дружківського міського суду Донецької області Геннадія Молібога, якого підозрюють у хабарництві. Суддя повернувся до здійснення своїх обов’язків та розглядає судові справи.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на «Слідство.Інфо».

Наприкінці 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України затримали голову Дружківського міського суду Донецької області Геннадія Молібога на хабарі у $13 тис. Під час обшуків НАБУ знайшло в судді, окрім мічених купюр, ще 90 тисяч рублів.

Тоді Вища рада правосуддя за клопотанням керівника САП Холодницького дозволила правоохоронцям взяти суддю під варту, а на момент досудового розслідування Геннадія Молібога відсторонила від посади.

У травні цього року керівник САП Назар Холодницький попросив ВРП знову тимчасово відсторонити Молібога. Однак, станом на  сьогодні суддя повернувся до роботи та продовжує свою діяльність.

Як повідомляється, 3 травня 2018 року до ВРП надійшло клопотання від керівника САП про відсторонення Молібога ще на два місяці. Але у відповідь ВРП вирішила задовольнити клопотання частково і підтримала відсторонення судді лише на місяць – до 3 червня. І вже у червні нового клопотання від Холодницького не було.

Суддя Молібога є підозрюваним за частиною третьою статті 368 КК України у кримінальному провадженні № 52017000000000824 від 23 листопада 2017 року. З матеріалів справи відомо, що суддя разом зі своїм спільником-адвокатом отримали 13 тис грн. хабара за не притягнення фізособи до адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю тютюном. Також в справі фігурує епізод про отримання 5 тис грн. хабара за збереження водійського посвідчення водію, що був зутриманий в стані алкогольного сп’яніння. Під час обшуків у судді вилучили колекцію монет, майже $14 тис, 90 тис рублів та 30 тис грн.