Гаранта просять призначити суддів

04.09.2017

На сайті Президента України з’явилась петиція щодо призначення суддів на посади для відновлення здійснення правосуддя та більш оперативного розгляду справ у судах.

В петиції зазначається, що необхідність цього, серед іншого, обумовлено наднормовим навантаженням на суддів пов’язаним з відсутністю належної кількості суддів у судах, а також відсутності суддів у деяких регіонах України, що фактично позбавляє громадян України вирішувати наявні спори у правовому полі.

«Суддівство» вже звертало увагу, що зміни до Конституції в частині правосуддя, нові закони «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя» нібито мали б зрушити з «мертвої точки» питання призначення суддів. Однак, не зважаючи на наявні подання ВРП, Президент України не поспішає видавати відповідні укази.

Стаття 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що Президент України видає указ про призначення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя. Проте порушення строків, визначених у статті 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», не має правових наслідків, а кадрові проблеми в судах залишаються не вирішеними.