Активісти відмивають європейські гроші, прикриваючись іменем НАБУ

11.01.2018

Прикриваючись іменем Ради громадського контролю при НАБУ, професійні активісти, очолювані Романом Маселком, створили підставну громадську організацію, через яку отримують європейські гранти. Про це йдеться у розслідуванні, опублікованому на інтернет-платформі «ФейкАктив».

Отже, 15 листопада минулого року «Європейський фонд за демократію» виділив  фінансування для Ради громадського контролю при НАБУ строком на рік. Мета цього гранту – «здійснювати нагляд за розслідуваннями НАБУ та дисциплінарними питаннями НАБУ, відповідати на різні претензії, скарги від громадськості».

Як видно зі скріншоту сторінки «Європейського фонду за демократії», поважна організація певна, що виділяє кошти Раді громадського контролю при НАБУ.

Однак в ПОЛОЖЕННІ про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України в пункті 7 сказано, що «Голова, секретар та інші члени Ради громадського контролю беруть участь у її роботі на громадських засадах і на безоплатній основі».

Як з’ясували журналісти видання, європейське фінансування отримує не власне РГК при НАБУ, а така собі громадська організація ГО «Секретаріат РГК». Її засновниками, за дивним збігом обставин, є ті самі люди, які на даний момент входять до Ради громадського контролю при НАБУ. Окрім, Юрченко Алли Валеріївни.

Громадська організація-клон РГК при НАБУ.

А тут вже стає зовсім цікаво. Строк повноважень РГК при НАБУ, згідно з ПОЛОЖЕННЯМИ, становить один рік. Раду обрали у червні 2017 року. Відповідно, у червні 2018 року склад її тою чи іншою мірою оновиться. А гроші від «Європейського фонду демократії» ГО «Секретаріат РГК» буде отримувати до 14 листопада 2018 року. Тобто ця ГО, до якої входять нинішні члени Ради, буде брати гроші європейців і «здійснювати нагляд за розслідуваннями НАБУ» після того, як її члени – що абсолютно не виключено – перестануть входити до справжньої Ради при НАБУ. Вам це не схоже на «розвод»?

Анастасія Григоренко, для “Суддівства”