1.    
  2.     Вересень

Брегей Роман Іванович

17.09.2018

Роман Брегей закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ.

З 2000 р. працював в правоохоронних органах, а саме – слідчим та старшим слідчим в Кіровоградському МВ УМВС України в Кіровоградській області.

З 2005 р. працює суддею Компаніївського районного суду Кіровоградської області (з січня 2011 р. обраний суддею безстроково).

Обіймає посаду судді Кіровоградського окружного адміністративного суду з 2011 року.

2017 року брав участь у конкурсі до Верховного Суду, однак за результатом тестування не набрав необхідну кількість балів. Згодом оскаржував результати конкурсу, звертаючись до ВРП, а також до суду.

Сім’я:

Дружина судді, Воєвода-Брегей Мирослава Петрівна працює нотаріусом.

«Резонанс» повідомляє, що в 2015 р. СВ Кіровоградським МВ УМВС України в Кіровоградській області розпочате кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, а саме – підробки розписки та заволодіння шахрайським шляхом квартирою громадянина України. В цій кримінальній справі приватним нотаріусом Кіровоградського нотаріального округу (редакція «Резонансу» наголошує, що це саме Мирослава Воєвода-Брегей) було укладено договір дарування на квартиру, на підставі якого здійснено перереєстрацію вищевказаної квартири на сторонню особу.

На що суддя Брегей заявив, що його дружину жодного разу не притягувалася до відповідальності і ніколи не допитували з органів досудового розслідування. «Відкриття кримінального провадження за фактом підробки розписки, яку, як правило, укладають сторони перед нотаріальним посвідченням без участі нотаріуса, ніяким чином не доводить вчинення останнім злочину», – наголосив Брегей.

Статки:

“Резонанс” повідомляє, що у декларації Романа Брегея за 2015 рік зазначається:

– житловий будинок площею 126,4 кв. м. (користування);

– 2 квартири – загальною площею 80,9 кв. м. (одна квартира набута Романом Брегеєм у власність в 2004 році, інша його дружиною – 2012 році);

– земельна ділянка площею 5,6 соток (користування).

Однак, відповідно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно з 2011 року у власності Брегея Романа є квартира, яку він не вніс до декларації.

Окрім того, згідно з декларацією Романа Брегея, його родина безоплатно користується будинком  площею 126,4 кв. м., що розташований в м. Кропивницький.

Також батьки дружини надали родині Брегеїв в безоплатне користування два автомобіля:

– Honda CR-V 1997 куб. см., 165 кВт (2011 року випуску), що був придбаний в 2011 році за 295 500,00 грн. (або понад 36 тис. доларів);

– Honda Civic 1798 куб. см. (2013 року випуску), що був придбаний в 2013 році за 253 1470,00 (або понад 30 тис. доларів).

Відповідаючи на закиди «Резонансу» на своїй сторінці у Фуйсбуці, Роман Брегей налогосив, що журналісти свідомо перекручували факти.

Згідно з декларацією, яку Роман Брегей подав на конкурс до Вищого антикорупційного суду, він володіє частиною квартири у Тернополі, а його дружина квартирою у Кропивницькому (40,6 кв.м). Родина також користується будинком у Кропивницькому (126,4 кв. м), який безоплатно надає тесть судді. Брегеї продовжують користуватися двома автомобілями Honda, що були вказані у попередніх деклараціях.

Прикметно, що у 2017 року, окрім зарплати, родина судді отримала 75 тисяч гривень у подарунок. Також дружина судді задекларувала 50 тисяч гривень на банківському рахунку, і 50 тисяч гривень готівкою.

Справа «стоматологів-губителів»:

У 2013 році ВРЮ розглядала рекомендацію ВККС про внесення подання про звільнення судді Брегея Р. І. (за дії, вчинені на посаді судді Компаніївського районного суду Кіровоградської області) за порушення присяги та прийняла рішення відхилити таку рекомендацію, зауважує “Чесно”.

Підставою для рекомендації щодо звільнення судді став тривалий розгляд суддею справи про лікарську недбалість стоматологів, внаслідок якої, за версією слідства, загинула 24-річна пацієнтка. Зокрема, за інформацією порталу “Закон і бізнес”, суддя Брегей Р. І. розглядав справу протягом 2 років і 3 місяців, призначив близько 30 судових засідань, лише третина з яких відбулась. Крім того, незадовго до спливу строку притягнення обвинувачуваних до відповідальності, суддя призначив експертизу, яка призвела до ще більшого затягування процесу.

Журналісти порталу також повідомили, що дружина судді Брегея нібито лікувалась у стоматологів, справу яких він розглядав, а після завершення цього лікування суддя заявив самовідвід. Інший суддя завершив розгляд цієї справи після 6 судових засідань, однак, строк притягнення обвинувачуваних до відповідальності, на той момент, уже сплив.

 

Резонансні рішення:

У грудень 2015 р. Брегей виніс постанову про скасування податкового повідомлення-рішення зі сплати транспортного податку на «розкішне» авто.

У 2016 р. Роман Брегей оскаржував обрання на посаду голови Кіровоградського окружного адміністративного суду Вадима Мирошниченка (саме в цьому суді працює Брегей). На думку судді Брегея, Мирошниченко умисно не запросив його на збори суддів, на яких обирали керівника суду, і цим порушив його права.

У квітні 2016  р. колегія Кіровоградського окружного суду під головуванням Брегея поновила неатестованого поліцейського на роботі в  Нацполіції.

Також у серпні 2016 р. Брегей розпочав у Фейсбуці всеукраїнський соціальний флешмоб, що має назву #ЯНеБоюсьВиправдатиЛюдину. Його суть полягає в тому, щоб судді публікували виправдувальні вироки, в тому числі скасовані, на своїх сторінках в Фейсбуці з посиланням на реєстр судовий рішень.

Васалатій Костянтин Анатолійович

12.09.2018

Васалатій Костянтин Анатолійович працює суддею Оболонського районного суду міста Києва з 2003 року.

 

Статки:

Згідно з декларацією судді за 2016 р., його родина має квартиру у Києві (130 кв.м), а також автомобіль Subaru (2010 р.в.)

 

Сім’я:

Одружений, має дочку та сина.

 

Резонансні справи:

Поновив на посаді «Укроборонпромівця», якого звільнили за «аморальне» селфі

27 вересня 2016 року суд в особі Костянтина Васалатія задовольнив позов Володимира Муцинова про поновлення його на посаді заступника директора дочірньої компанії «Укрспецекспорт» ДГЗТП «Спецтехноекспорт» та постановив виплатити йому середню зарплату за час вимушеного прогулу в сумі 0,35 млн грн.

Подейкують, що причиною звільнення Муцинова було викладене в соціальній мережі фото, де він в вестибюлі центрального офісу НАБУ тримав в руках вилучені при обшуку речі, які були повернуті в результаті переговорів керівництва САП та СНБО.

 

Справа про будинок пенсіонерки

2016 року Оболонський районний суд м. Києва виніс рішення про знесення будинку у Пущі Водиці, що належить пенсіонерці, яка вже кілька років не ходить і не розмовляє, бо перенесла інсульт. Васалатій постановив знести старий бабусин будинок, щоб звільнити новій сусідці шлях до її наділу.

 

Справа про зраду Януковича

У квітні 2017 року Костянтина Васалатія автоматичною системою розподілу справ було обрано розглядати справу про держзраду екс-президента Януковича після того, як один із суддів колегії Дмитро Камбулов подав у відставку.

 

Тролінг національної поліції

У ЗМІ з’являлися добірки цитат із рішень Костянтина Васалатія, де він ганьбить Національну поліцію.

Наприклад:

«У суду є усі підстави вкотре пересвідчитись у низькому професійному рівні працівників «нової поліції» та небажанням виконувати вимоги чинного законодавства України з питань щодо зміцнення законності, запобігання правопорушенням, сумлінного виконання своїх обов’язків та відповідальності перед суспільством»

«Суд прийшов до висновку щодо констатації факту непрофесійності, необізнаності працівників “реформованої, не корумпованої «Національної поліції», в якій працюють надзвичайно чесні та активні поліцейські”, які через декілька років наберуться досвіду та колись у майбутньому стануть професіоналами, і яких на даний час керівництво УПП ДПП взагалі не контролює та не навчає»

«Cуд прийшов до висновку, що керівництво УПП ДПП не бажає контролювати дії своїх підлеглих, які у свою чергу не бажають виконувати вимоги законодавства та встановлювати істину по справі, що свідчить не тільки про популізм керівництва поліції України, що робить спроби звеличити значимість поліції вказуючи про її новий рівень, але й і про повну відсутність знань будь якого інспектора «НОВОЇ ПОЛІЦІЇ»