1.    
  2.     Жовтень

Миколаєць Іванна Юріївна

25.10.2017

Миколаєць Іванна Юріївна працює суддею Святошинського районного суду міста Києва.

 

Сім’я

З аналізу декларації судді та публікацій у ЗМІ видається, що Іванна Миколаєць була дружиною Миколайця Анатолія Петровича – колишнього заступника начальника Податкової міліції Київської області, колишнього начальника Святошинського райвідділу міліції, також в минулому голови Святошинської податкової міліції. У декларації судді за 2014 р. вони ще значаться як подружжя. Тепер згідно з документами суддя живе сама.

Також не виключено, що Пателіна Анастасія Анатоліївна, яка надає судді у користування Lexus RX450H, – це донька Іванни Миколаєць, яка взяла дівоче прізвище мами.

Вона працює судовим розпорядником відділу судових розпорядників Апеляційного суду міста Києва.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 рік суддя Миколаєць має половину квартири у Києві (63 кв. м) і 13 % ще однієї квартири (82 кв.м). У неї також є земельна ділянка в Петрушках Київської області (26,5 соток) і половина будинку (77 кв. м).

Вона також задекларувала каблучку та сережки з діамантами.

Суддя вказала у декларації два автомобілі: її власний новенький Fiat 500 Cinquecento (2016 р.в), а також Lexus RX450H (2012 р.в), який їй надає в користування Пателіна Анастасія Анатоліївна.

 

Резонансні справи

Справа про гуртожиток

2014 р. розглядала справу щодо гуртожитку на вулиці Червонозаводській 7. Мешканці гуртожитку домагалися його передачі в комунальну власність.

 

Справа Коханівського

21 жовтня 2017 р. у Києві біля станції метро “Академмістечко” правоохоронці затримали командира добровольчого батальйону ОУН Миколу Коханівського. Біля метро відбулася бійка між Миколою Коханівським та Русланом Качмалою (позивний “Рем”). Качмала почав тікати, а Коханівський наздогнав його, дістав травматичний пістолет і вистрелив. В результаті обох було доставлено до лікарні.

23 жовтня суд, що мав обрати Коханівському запобіжний захід, переніс засідання на 9:00 24 жовтня. Захист Коханівського заявив, що до того часу спливе термін попереднього затримання, і поліція не має права конвоювати його знову до ізолятора. Це стало причиною того, що група прихильників Коханівського забарикадувалася в залі засідання Святошинського районного суду Києва.

24 жовтня зранку правоохоронці взяли штурмом залу райсуду. Операція із зачистки зали суду тривала близько 5 хвилин. Було затримано 32 людини. Пізніше того дня суддя відпустила Коханівського додому, запобіжний захід його обиратимуть 25 жовтня.

 

Масендич Василь Васильович

23.10.2017

Масендич Василь Васильович – суддя Франківського районного суду м. Львова. До переведення до Львова працював суддею у Пролетарському районному суді Донецька.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р. Василь Масендич має у власності земельну ділянку в Миколаївській області (25 соток). Він також орендує квартиру у Львові. На нього зареєстрований автомобіль Volvo 1991 р.в. Суддя також користується Нyundai i 10 (2011 р.в.)

 

Сім’я:

Одружений, виховує доньку.

 

Скандали:

Чинив правосуддя в нетверезому стані

У січні 2016 р. присутні на судовому засіданні активісти помітили, що суддя Василь Масендич Василь проводить засідання, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.

Вони  так описали цю ситуацію: «27 січня 2016 року новопризначений суддя Масендич Василь Васильович, переведений з Донецька, намагався проводити слухання кримінальної справи, розгляд якої триває близько 10 років, у стані алкогольного сп’яніння. Він був настільки п’яний, що не міг піднятися з за столу. Враховуючи це, представник однієї з сторін разом з громадськими активістами, які були присутні у залі судових засідань як вільні слухачі, викликали поліцію. Суддя Масендич В.В. не маючи наміру дочекатися поліції та проводити розгляд кримінальної справи втік з приміщення суду, сівши за кермо автомобіля марки Лексус, відповідно керував ним у стані алкогольного сп’яніння».

 

Поновив на посаді звільненого через хабар посадовця Міноборони

За версією правоохоронців начальник КЕВ Львова Олексій Крисевич у грудні 2015 р. отримав від підприємця 15 тис. грн за підписання актів прийому-передачі квартир для учасників АТО. Втім, прокуратурі не вдалося довести його вину – через погане оформлення документів львівські суди двічі відмовлялися прийняти матеріали обвинувачення.

Відтак у травні та жовтні 2016 року суддя Франківського суду Василь Масендич повернув документи назад у прокуратуру для належного оформлення. Пізніше Львівський окружний адмінсуд Львова поновив Крисевича на посаді.

 

Відсторонений за рішення щодо радіо «Вести»

У лютому 2017 року суддя Франківського районного суду Львова своєю ухвалою зупинив розгляд у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення заяви про продовження строку дії ліцензії київського «Радио Вести». До суду звернулась громадянка Надія Бондарєва, яку обурив контент радіостанції, через що жінка мала побоювання, що Нацрада може продовжити «Радио Вести» ліцензію. Львівський суд заборонив Нацраді ухвалювати будь-які рішення щодо продовження строку дії ліцензії та заборонив оголошувати конкурс на київську частоту «Радио Вести», що Національна рада з питань телебачення та радіомовлення сприйняла як перешкоджання своїй діяльності. Тоді нардеп Сергій Висоцький стверджував, що у Нацраді хотіли відмовити у продовженні ліцензії «Радио Вести». Відтак саме рішення судді Масендича завадило Нацраді зробити це та заблокувало розгляд цього питання.

18 жовтня 2017 р. Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді Василя Масендича. Дисциплінарну справу проти судді Масендича відкрили за скаргами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та народного депутата України Сергія Висоцького.

Після розгляду скарги, Дисциплінарна палата ухвалила рішення про притягнення судді Василя Масендича до дисциплінарної відповідальності, а також внесла подання до Вищої ради правосуддя про звільнення судді.

Сгара Елла Валеріївна

20.10.2017

Елла Сгара – суддя Донецького апеляційного господарського суду. До того – суддя Господарського суду Донецької області.

Суддівську кар’єру розпочала у 2008 р. на посаді судді господарського суду Дніпропетровської області.

Кандидат юридичних наук.

19 жовтня 2017 р. Сгару за результатами таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у суді, обрано головою Донецького апеляційного господарського суду строком на три роки.

Скандали: Є підстави вважати, що батько Елли Сгари – Сгара Валерій Олександрович, 1955 р.н. – належав до донецьких кримінально-бізнесових кіл.

Радченко Еллі Анатоліївна

20.10.2017

Еллі Радченко – суддя Сихівського районного суду м. Львова. До 2015 року здійснювала правосуддя в Амвросієвському райсуді Донецької області.

 

Cім’я:

Еллі Радченко заміжня за суддею Галицького райсуду Львова Віталієм Радченком, який, як відомо, 25 травня 2017 року дозволив провести обшук і вилучення речей в кабінеті голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. За низку допущених в цьому рішенні процесуальних порушень щодо Віталія Радченка Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 5 жовтня 2017 року відкрила дисциплінарну справу. До переведення до Галицького райсуду Львова він працював в Сніжнянському міському суді Донецької області.

 

Статки:

Згідно з  декларацією за 2016 р. у Еллі Радченко залишилася квартира в Амвросієвці на Донеччині, а також півквартири в Алушті. Родина також володіє 18 сотками землі у Львівській області. Чоловік судді Радченко має у власності земельну ділянку у Амвросієвці і житловий будинок.

У власності родини – три автомобілі: ВАЗ (1979 р.в.), Hyundai і 20 (2012 р.в.), а також Hyundai Tucson (2011 р.в.).

 

Резонансні справи

Залишила на волі співробітника Львівської виправної колонії, якого спіймали на хабарі

21 січня 2016 року Сихівський райсуд Львова в обличчі судді Еллі Радченко залишив на волі заступника начальника установи з виробництва Львівської виправної колонії №48 управління Державної пенітенціарної служби, який попався на хабарі. За даними досудового розслідування, в листопаді 2014 року до нього звернувся підприємець з проханням надати йому в оренду склад колонії. Чиновник погодився посприяти у вирішенні цього питання і пообіцяв домовитися про низьку орендну плату – за винагороду в 5200 гривень. Бізнесмен погодився на вимоги і передав підсудному гроші, які згодом були вилучені міліцією під час обшуку.

В свою чергу, суд обмежив міру покарання штрафом через те, що обвинувачений зізнався у своєму злочині.

 

Випустила на волю убивць лікаря за законом Савченко

У червні 2016 року Сихівський районний суд Львова в особі судді Еллі Радченко при винесенні вироку двом обвинуваченим у вбивстві головного лікаря Пустомитівської ЦРЛ Ярослава Федини застосував «закон Савченко». Отримавши вирок 8 років 4 місяці позбавлення волі, злочинці вийшли на волю у залі суду, відсидівши 4 роки і 2 місяця у СІЗО.

 

Не поновила на посаді співробітника «Фуджікурі»

У жовтні 2016 р. суддя Еллі Радченко відмовила у задоволенні позову Євгена Олійника, який наполягав на тому, що його звільнили з заводу «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» через спробу створити профспілку.

 

Справа про демонтаж ресторану «Хутірець»

У грудні 2016 року виконавча служба здійснила кілька марних спроб виконати рішення суду про демонтаж незаконно збудованого ресторану «Хутірець» у Львові на вул. Боднарській, 4. Але виконавче провадження зупинили через суд.

Власник ресторану Роман Михайлів стверджував, що за документами на місці «Хутірця» немає ресторану – лише житловий будинок, у якому, до того ж, прописані неповнолітні діти. Суддя Еллі Радченко прийняла ухвалу, що виконавчий лист про рішення Сихівського районного суду міста Львова від 18 травня 2015 року (демонтувати самочинно зведену будівлю ресторану) є таким, що не підлягає виконанню – бо він порушує права неповнолітніх.

У своїй скарзі, що Львівська міська рада відправила до Вищої ради правосуддя у квітні 2017 року, підкреслюється, що представників ЛМР не повідомили про заяву Романа Михайліва. Відповідно, ЛМР не змогла надати докази, що за вказаною адресою був розташований саме ресторан, а не будинок.

У результаті розслідування, Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення притягнути суддю Сихівського районного суду Львова Еллі Радченко до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді. Еллі Радченко залишатиметься відстороненою від роботи до ухвалення рішення про її звільнення з посади Вищою радою правосуддя.

Глущенко Яна Борисівна

10.10.2017

Глущенко Яна Борисівна народилася 25 червня 1964 року.

 

Освіта:

В 1992 році закінчила Ростовський державний університет імені М. Горького.

 

Кар’єра:

1995 – 2003 рр. – суддя Тельманівського районного суду Донецької області;

2003 – 2007 рр. – суддя Новоазовського районного суду Донецької області;

З лютого 2007 року по даний час – на  посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду.

 

Має науковий ступінь кандидата юридичних наук.

 

У квітні 2016 року Глущенко проходила первинне кваліфікаційне оцінювання, але комісія  оголосила перерву у визначенні результатів оцінювання для додаткового вивчення суддівського досьє.

 

Відзнаки та нагороди:

Почесним знаком Ради суддів адміністративних судів України;

Почесним знаком Вищого адміністративного суду України.

 

Cім’я:

Заміжня, має доньок.

 

Статки:

Разом із родиною Яна Борисівна є власницею значної кількості об’єктів елітного рухомого та нерухомого майна:

– квартира 117 кв.м. на «Новопечерських липках»;

– три машиномісця;

– автомобіль LEXUS RX 450Н 2013 року випуску.

Згідно з декларцією за 2016 р. у судді також є 30 тисяч доларів готівкою.

В 2008 році, коли Яна Глущенко була переведена до КААС, вона також придбала автомобіль LEXUS RX 400, 2008 року випуску.

Одна донька судді має квартиру загальною площею 145 метрів квадратних, яку набула у власність 24.01.2014, інша – дім площею 227 кв.м. та земельну ділянку 0.0642 га в Обухівському районі Київської області, які також придбані у 2014 році .

Чоловік судді має будинок 302 кв.м. на Донеччині, автомобіль, а також чотири великі за площею нежитлові приміщення у Новоазовському районі Донецької області. Цікаво, що права власності на частину нежитлових приміщень була набута чоловіком Глущенко за рішеннями донецьких судів. Серед них  рішення Новоазовського районного суду Донецької області – як раз там довгий час на посаді судді працювала й сама Яна Глущенко.

При цьому, в усіх деклараціях судді зазначається, що її чоловік Глущенко О.М.  не надав інформацію щодо суми своїх доходів.

Яна Глущенко пояснювала, звідки має Lexus 450 RХ за 700 тис. грн при річній зарплаті 269,6 тис. грн. “Ми не живемо одним днем. Наша родина має заощадження”, – заявила вона.

Національним агентством з питань запобігання корупції 28 вересня 2017 року розпочату повну перевірку декларацій судді Глущенко Яни Борисівни.