1.    
  2.     Серпень

Щербаков Володимир Валерійович

31.08.2017

Щербаков Володимир Валерійович народився 1977 р.

Указом  Президента України від 29 грудня 2009 р. його призначено на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду строком на п’ять років. Таким чином, строк повноважень судді Щербакова закінчився 29 грудня 2014 року.

У квітні 2017 р. призначений Президентом України суддею цього ж суду безстроково.

 

Сім’я:

Одружений. Має двох дочок.

 

Статки:

У декларації за 2016 р. суддя Щербаков не вказав жодного рухомого чи нерухомого майна, в тому числі того, де він проживає.

П’ятковський Володимир Іванович

31.08.2017

Додайте факти про про суддю П’ятковського Володимира Івановича, який працює в державній установі Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області на посаді Голова Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області

Єленіна Жанна Миколаївна

31.08.2017

 

Єленіна Жанна Миколаївна працює суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 р. До того була суддею Жовтневого районного суду м. Києва (1997-2001 рр.), Солом’янського районного суду м. Києва (2001-2002 рр.), Апеляційного суду м. Києва (2002 – 2010 рр.).

 

Резонансні справи:

Справа Юрія Луценка:

У лютому 2013 р. Жанна Єленіна входила до колегії суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які винесли рішення у справі за заявою Юрія Луценка про перегляд постанов Печерського і Апеляційного судів про обрання йому запобіжного заходу. Судді вирішили, що арешт Луценка був незаконним. З наявних матеріалів у справі видно факти порушень його прав при затриманні, обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

 

Справа про викрадення Олексія Подольського

У травні 2007 р. Жанна Єленіна, тоді ще суддя Апеляційного суду м. Києва, визнала винними колишніх співробітників Управління кримінального розшуку МВС Миколу Наумця та Олега Мариняка у викрадені, погрозах фізичної розправи та насильстві над журналістом Олексієм Подольським. Кожного з них засудили до трьох років позбавлення волі.

Свого часу Подольський публікував різку критику щодо тодішнього президента Леоніда Кучми. Історія з його викраденням в 2000 р. згодом сприймалася громадськістю як провісник розправи над Геогрієм Гонгадзе.

Пляшкова Катерина Олександрівна

31.08.2017

Пляшкова Катерина Олександрівна народилася 15 грудня 1981 року у м. Красний Луч Луганської області.

 

Освіта:

Закінчила Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого (2004 р.)

 

Кар’єра:

Від 2004 р. – помічник прокурора Ленінського району м. Луганська.

З 2007 р. – прокурор відділу прокуратури Луганської області.

Від 22 червня 2009 р. працює суддею Луганського окружного адміністративного суду. Тоді її було призначено строком на п’ять років.

Таким чином, строк повноважень судді Пляшкової закінчився в червні 2014 року.

Лише у квітні 2017 р. призначена Президентом України суддею Луганського окружного адміністративного суду безстроково.

 

Сім’я:

Тато Катерини Пляшкової –  Олександр Миколайович Пляшков – був прокурором м. Алчевська.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р. суддя Пляшкова фактично проживає у Сєвєродонецьку, де винаймає квартиру (34,4 кв. м). Водночас вона зареєстрована у квартирі мами в Луганську.

Вона задекларувала майже 9 тис. доларів у банку.

Антонов Андрій Володимирович

31.08.2017

 

Антонов Андрій Володимирович народився 3 грудня 1976 року у Полтаві.

 

Освіта:

У 1999 році закінчив Університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство». Кваліфікація – юрист.

 

Кар’єра:

1999 – 2001 рр. – служба в органах внутрішніх справ України.

2001 – 2002 рр. – служба ДПА (податкова міліція) у Полтавській області.

2002 – 2003 рр. – слухач факультету підготовки професійних суддів Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.

З 2004 р. – суддя, заступник голови суду, суддя Київського районного суду Полтави.

 

Сім’я:

Одружений. Має дочку.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р., суддя володіє земельною ділянкою в Полтаві (10 соток). Він не задекларував жодної іншої нерухомості, в тому числі тієї, де він мешкає з родиною.

За 2016 р. суддя задекларував 267 673 грн. зарплати. Інших прибутків відповідно до декларації родина не має.

Також Андрій Антонов володіє автомобілем OPEL 1993 р.в.

 

З початком розгляду справи Геннадія Кернеса у ЗМІ з’явилася низка публікацій про розкішний спосіб життя судді Антонова. Наприклад, писалося, що «суддя, який головує під час судового засідання у справі Кернеса, Андрій Антонов заробив в 2014 році більше, ніж міський голова Полтави Олександр Мамай».

 

Справи:

Відправив справу харківських прокурорів-хабарників на дорозслідування

Розглядав справу харківських прокурорів Андрія Ломакіна та Романа Радькова, яких 2011 р. звинувачували в отриманні хабар 15 тис. доларів. Антонов відправив справу на дорозлідування, вказавши на порушення кримінально-процесуального закону та неповноту досудового слідства.

 

Лікареві-хабарнику призначив штраф

Суддя Андрій Антонов визнав винним лікаря-хірурга поліклініки 1-ї міської клінічної лікарні Полтави Григорія Зленка в отриманні хабаря (1,5 тис. грн.) від кандидата на службу до патрульної поліції. Лікареві призначено штраф у 10 разів більший за розмір хабара.

 

Справа Кернеса

З 2015 р. Антонов розглядає справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса, а також двох його охоронців — Віталія Блінника та Євгена Сміцького. Вони обвинувачуються у викраденні двох активістів Євромайдану в Харкові у 2014 році, а також у їх катуванні та погрозах вбивством.

Широка Катерина Юріївна

31.08.2017

 

Широка Катерина Юріївна – суддя-спікер Луганського окружного адміністративного суду (тимчасово розташований у Сєверодонецьку).

На посаду судді призначена указом Президента України від 18 червня 2010 р.  З квітня 2017 р. призначена суддею Луганського окружного адміністративного суду безстроково.

До цього працювала слідчим МВС, адвокатом, начальником юридичного відділу.

Викладає у Національній школі суддів.

 

Статки:

З декларації за 2016 р. випливає, що у Катерини Широкої залишилася квартира в Луганську (72 кв. м), а також 66 % квартири у Старобільську Луганської області (32,5 кв. м).

Нині вона винаймає квартиру у Сєвєродонецьку.

Їздить суддя на автомобілі Hyundai Getz 2010 р.в.

 

Додатково:

У 2014 р. Катерина Широка зверталася до ВККС із заявою про надання рекомендації для переведення її до Чернівецького окружного адміністративного суду. Широка наполягала, що на той час Луганський окружний адмінсуд, який було переведено до Сєвєродонецька, ще не запрацював на новому місці. Також членів ВККС не задовольнило обґрунтування судді, що «вона не хоче жити в Сєвєродонецьку», тож до Чернівців її так і не перевели.

Куліш Юрій Вікторович

29.08.2017

Куліш Юрій Вікторович працює суддею Київського районного суду м. Полтави.

 

Сім’я:

Одружений. Має дочку.

Батько Юрія Куліша — Куліш Віктор Миколайович – суддя Апеляційного суду Полтавської області.

Рідний брат судді Куліша – Андрій Куліш – працював прокурором в Лубнах, поки його у 2015 р. не спіймали під час отримання хабаря у розмірі 5 тисяч доларів США. Посадовець вимагав гроші у керівника одного з місцевих підприємств за повернення вилученої під час обшуку на підприємстві комп’ютерної техніки та закриття кримінального провадження.

Хабарника суд визнав винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом. Пропозиція або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду вплинути на прийняття рішення особою, уповно­важеною на виконання функцій держави) і призначив покарання — штраф у розмірі однієї тисячі п’ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Окрім цього суд позбавив прокурора права обіймати посади у правоохоронних органах на три роки.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р. дружина Куліша володіє квартирою в Полтаві (65 кв. м), а суддя – квартирою 87 кв. м.

Юрій Куліш має автомобіль КІА CEE”D-SW 2012 р.в., а також два автопричепи.

 

Резонансні справи:

В 2015 р. Юрій Куліш розглядав справу Алли Шари, яку підозрювали в тому, що вона шахрайським способом спровокувала екс-керівника головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Костянтина Кухарова на отримання півмільйонного хабара.

 

В 2016 р. суддя Куліш розглядав справу екс-заступника мера Полтави Дмитра Трихни. Його звинувачували в тому, що він пропонував хабар судді Октябрського районного суду Ларисі Гольник.

 

У травні 2017 р. суддя Київського райсуду Полтави Юрій Куліш відмовив у задоволенні клопотання державного обвинувачення про відвід судді Андрія Антонова, якого звинувачували у необ’єктивності при розгляді кримінального провадження щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса та його охоронців.

 

Мамонтова Ірина Юріївна

29.08.2017

Ірина Юріївна Мамонтова народилася 11 листопада 1967 року в с. Тамбовці Харабалінського району Астраханської області (Росія).

 

Освіта:

Київський державний університет імені Тараса Шевченка (1994), спеціальність «правознавство».

 

Кар’єра:

До закінчення університету працювала діловодом Мінського районного суду міста Києва, потім судовим виконавцем у цьому ж суді.

1996 – 2001 рр. – суддя Мінського районного суду міста Києва.

2001 – 2016 рр. – суддя Оболонського районного суду міста Києва. В 2004-2010 рр. – заступник голови, а в 2010-2014 рр. – голова цього суду.

19 травня 2015 р. – обрана Верховною Радою шляхом таємного голосування на посаду члена Вищої ради юстиції.

12 січня 2017 р. внаслідок реорганізації Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя набула статусу члена Вищої ради правосуддя.

З 2 лютого 2017 р.  – секретар Третьої Дисциплінарної палати.

 

Не заарештувала євромайданівців

Суддя Мамонтова 22 січня 2014 р. обрала запобіжний захід у вигляді домашнього арешту чотирьом студентам Університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого. На той момент це було єдине рішення, коли до обвинувачених у масових заворушеннях відразу обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту , а не взяття під варту. Пізніше суддя подала заяву про відставку за власним бажанням. Вона наголошувала, що зробила це без будь-якого тиску на неї.

У листопаді 2015 р. адвокат Роман Маселко оприлюднив нібито свідчення судді Мамонтової, що під час Євромайдану на неї тиснув представник Адміністрації Віктора Януковича Вадим Фесенко. В свою чергу, Мамонтова назвала інформацію Маселка неправдивою, знову наголосивши, що на неї ніхто не тиснув.

Аблов Євгеній Валерійович

29.08.2017

 

Євгеній Аблов розпочав кар’єру у 1996 р. з посади старшого помічника прокурора Жовтневого району м. Одеси.

Потім працював в Одеській обласній прокуратурі, прокуратурі Шевченківського району Києва, районній прокуратурі Кривого Рогу, суддею Одеського окружного адміністративного суду.

На свою нинішню посаду судді Окружного адмінсуду м. Києва Аблов прийшов у 2010 році.

 

Статки:

«Наші гроші» повідомляють, що суддя Євгеній Аблов задекларував у власності своєї родини дві квартири загальною вартістю 8,56 млн грн.

Одна квартира належить сину судді Матвію Аблову. Суддя повідомив, що її вартість, за останньою оцінкою, становить 5,86 млн. грн. У реєстрі є дані, що Матвій Аблов має одну квартиру площею 144 кв. м в Одесі на проспекті Шевченка, 12/2. Син судді набув квартиру у власність за договором купівлі продажу 3 жовтня 2016 р.

Суддя задекларував ще одну квартиру в Одесі площею 144 кв. м. вартістю 2,70 млн. грн., якою користується ще один його син Ілля. Євгеній Аблов повідомив, що власницями квартири з 2006 р. є Валентина Аблова (мати судді) і Світлана Воробйова. Разом з тим, у реєстрі нерухомості є дані, що Аблова і Воробйова володіли такою квартирою на проспекті Шевченка, 12/2. Це та ж квартира, власником якої недавно став син судді Матвій. Даних про іншу їх квартиру в реєстрі знайти не вдалося.

В реєстрі є дані, що мати судді Аблова і Світлана Воробйова володіють триповерховим дачним котеджем. Будинок площею 274 кв.м. куплений у 2013 р. і розташований на території Дальницької сільради у масиві «Золотий Бугаз».

Згідно з декларацією ні Євгеній Аблов, ні його родина не мають жодних транспортних засобів. У попередні роки суддя декларував Mazda3 2006 р.в. і в користуванні сім’ї є Porsche 2012 р.в.

 

Діяльність:

На юридичних форумах про Аблова висловлюються не дуже приязно, називаючи його корупціонером. Стверджують, що у судді є прізвисько “Жека 20%”.

 

Резонансні рішення стосовно медіа:

Будучи суддею Одеського окружного адміністративного суду, Аблов розглядав справу проти Одеської телерадіокомпанії “АТВ”. Суддя став на сторону одіозного тележурналіста Григорія Кваснюка, через якого канал тричі попереджала Нацрада з телебачення і радіомовлення, вирішивши що у висловлюваннях Кваснюка на кшталт «бей жидов, спасай Одессу» немає закликів до міжнаціональної ворожнечі, і захистив канал.

2015 року суддя Аблов розглядав справу “Малятко TV” проти телеканала «Інтер». Дитячий телеканал просив суд скасувати рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про продовження ліцензії “Інтеру”. Суддя виніс рішення на користь телеканалу “Інтер”. Водночас представники «Малятка TV» наголошували, що мають фотодокази, як Аблов на одному з футбольних матчів нібито сидів у VIP-ложі стадіону “Олімпійський” разом з Ігорем Фурсіним, що є молодшим партнером Дмитра Фірташа – власника “Інтера”. А отже, у судді під час розгляду цієї справи був конфлікт інтересів.

 

Заборона опозиційних мітингів:

Аблов ухвалив рішення заборонити проведення опозиційної акції «День гніву» у травні-червні 2011 р. Заборонити проведення акції суд попросила Київська держадміністрація. Активісти заявляли, що мета акції – добиватися відставки президента та Верховної Ради, повних перевиборів злочинної, на їх думку, влади. Це рішення суду обернулося бійкою мітингувальників з міліцією у Маріїнському парку, затриманнями та заведенням адміністративних справ.

А згодом Євгеній Аблов постановив заборонити мирні акції біля Печерського суду і Лук`янівського СІЗО, де збиралися прихильники Юлії Тимошенко.

 

Банки та державні підприємства:

У березні 2016 р. Окружний адміністративний суд Києва в особі Євгенія Аблова скасував постанову НБУ та рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ КБ “Союз”. НБУ ліквідовував банк “Союз” за вчинене систематичне порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

 

Також рішення Аблова від 2014 р. стало перепоною для повернення у користування держави двох головних підприємств титанової галузі – Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГОК) та Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК).  Вони перебували в оренді Group DF, яка належить олігархові Дмитру Фірташу. У серпні 2014 р. суддя Аблов виніс ухвалу про заборону проведення інвентаризації майна Іршанського гірничо-збагачувального комбінату. Фактично це судове рішення забороняло інвентаризацію належного державі майна і блокувало виконання урядового рішення щодо повернення комбінатів під управління держави.

 

Аблов також розглядає позов Юлії Тимошенко проти уряду України з вимогою скасувати рішення уряду про підвищення ціни на газ вдвічі та рішення НКРЕКП про підвищення тарифів.

Костенко Дмитро Анатолійович

29.08.2017

 

Костенко Дмитро Анатолійович працює суддею Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2009 року.

У квітні 2017 р. призначений Президентом України суддею цього ж суду безстроково.

Викладає в Національній школі суддів.

 

Сім’я:

Одружений, має двох доньок. Дружина судді – Костенко Олена Анатоліївна – працює у Господарському суді Київської області начальником відділу управління персоналу.

 

Статки:

Подружжя має квартиру у Києві (90 кв. м), а також автомобіль Toyota 2004 р.в. Родина судді також задекларувала 15 тисяч доларів готівкою.

Лівандовська-Кочура Тетяна Вікторівна

29.08.2017

 

Тетяна Лівандовська-Кочура 2008 р. обрана суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області безстроково.

Від травня 2012 р. працює суддею Апеляційного суду Волинської області.

 

Сім’я: Заміжня, є син.

 

Статки:

Місцеві ЗМІ повідомляють, що в 2015 році суддя Лівандовська-Кочура  отримала 231 тисячу 138 грн, з яких 230 тисяч 851 грн – заробітна плата. А її чоловік заробив 2 мільйони  627 тисяч 130 грн, з них заробітна плата, винагороди – 40 тисяч 120 грн. Тобто разом 2015 р. сім`я отримала 2 мільйони 858 тисяч 268 грн, приблизно по 238 тисяч гривень щомісяця.

Дохід від відчуження майна сім’ї судді –  118 тисяч 106 грн. Дохід від провадження підприємницької діяльності чоловіка – 2 мільйони 468 тисяч 904 грн.

Згідно з декларацією, у власності суддівської сім`ї дві земельні ділянки (12 і 9 соток), будинок (229, 3 кв.м.) і квартира (89 кв.м.):

Їздить суддя автівкою «Хюндай Санта Фе» 2008 року, а сім’я на «Мітсубісі Спейс Вагон» 2001 року.

В декларації за 2014 рік суддівська сім`я вказала ще чотири вантажні автомобілі – два «Ікаруси», «Ман» і Бова».

 

Резонансні справи:

Колегія суддів Апеляційного суду Волинської області під головуванням Вікторії Лівандовської-Кочури підтвердила рішення суду попередньої інстанції і погодилась, що екс-директора державного підприємства «Мисливське господарство Звірівське» Андрія Шпорука звільнили правомірно. Перебуваючи на посаді Шпорук відзначився махінаціями з земельною ділянкою і втратою 13-ти одиниць зброї.

 

«Квартирне питання»:

Жителька Луцька Валентина Цпін багато років судиться з матір’ю судді Лівандовської-Кочури за квартиру. За попереднім судовим рішенням від січня 2017 р. Цпін, у якої на руках двоє неповнолітніх дітей, повинна виселитися зі свого житла.

Судова тяганина розпочалася у 2002 році, коли суддя Лівандовська за дорученням своєї матері Євгенії Хомик придбала житло Валентини Цпін на публічних торгах за 35 тисяч 690 гривень. В подальшому гуртожиток, частиною якого є спірна квартира, повернули у комунальну власність, визнавши за рішенням суду недійсною приватизацію цього майна.

«Як тільки будівля стала комунальною власністю, Євгенія Хомик у 2011 році знову подала позов до суду про виселення мене і моєї сім’ї», – пояснює Валентина Цпін. Жінка вважає, що саме через суддю Лівандовську її неодноразово виселяли з квартири на підставі несправедливих судових рішень. Наразі справа перебуває на апеляції.

Суддя Левандовська відома ще одним рішенням щодо нерухомості, через яке старенька бабуся позбулася двоповерхового будинку та квартири.

Тітов Максим Юрійович

28.08.2017

Тітов Максим Юрійович працює в Оболонському суді з 2007 року.

 

Сім’я:

Одружений, має двох дітей.

Батько судді – Юрій Тітов – все життя пропрацював у Верховному суді і є членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р. у судді Тітова є квартира у Києві (33 кв. м) і земельна ділянка (6 соток) у Києво-Святошинському районі, де зводиться будинок.

У 2016 р. суддя задекларував також три автомобілі: Toyota Corolla (2006 р.в.), Hyundai Santa Fe (2012 р.в.), який суддя винаймає, Daihatsu Terios (2008 р.в).

Загалом у родини Тітових кілька квартир у столиці і садиби у навколишніх селах. Татів дім у селі Шпитьки, у сусідньому – Петрушки – син наразі будує собі хату. Брат Тітова поруч теж має землю і очолює дачний кооператив “Юрист”.

 

Справа Януковича

Тітов разом із Костянтином Васалатієм та Владиславом Дев’ятком розглядає справу екс-президента України Віктора Януковича, якого звинувачують у державній зраді і замаху на територіальну цілісність України.

21 вересня 2017 р. адвокат Януковича Максим Герасько заявляв клопотання про відвід судді Тітова, яке суд не задовольнив.

Шрамко Юлія Теодорівна

23.08.2017

Шрамко Юлія Теодорівна народилася 1976 р.

До того, як стати суддею, працювала юрисконсультом, адвокатом.

З листопада 2009 року працює на посаді судді Окружного адміністративного суду міста Києва.

У квітні 2017 р. призначена Президентом України суддею цього ж суду безстроково.

Кандидат юридичних наук.

 

Юлія Шрамко брала участь у парламентських виборах 2006 р.  Так, вона йшла у списку «Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти» під номером 36.

 

Статки:

У 2016 р. суддя задекларувала квартиру в Києві (46 кв. м), а також земельну ділянку в с. Старі Безрадичі під Києвом (15 соток). Їздить Юлія Шрамко на автомобілі Toyota RAV-4 2011 р.в.

 

Резонансні справи:

У серпні 2014 р. Юлія Шрамко головувала під час розгляду позову Нацради з питань телебачення і радіомовлення до ЗАТ «РБК-ТВ» стосовно заборони цієї програми на території України.

 

У вересні 2013 р. суддя Окружного адмінсуду Києва Юлія Шрамко заборонила Комуністичній партії України проводити збори громадян для початку процесу референдуму про вступ до Митного союзу.

 

У червні 2010 р. Шрамко була в колегії суддів, що розглядала справу про оскарження «Інтером» результатів конкурсу Нацради на частоти.

Петросян Крістіна Єрвандівна

23.08.2017

Петросян Крістіна Єрвандівна працює суддею Луганського окружного адміністративного суду.

У квітні 2017 р. призначена Президентом України суддею цього ж суду безстроково.

 

Сім’я:

Має дочку.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р. у судді Петросян у Луганську залишилася квартира (53 кв. м). На разі вона живе у будинку (34 кв. м) під Сєвєродонецьком.

Їздить Крістіна Петросян на автомобілі MAZDA 3 (2008 р.в.).

Вєкуа Нана Гуриєлівна

23.08.2017

 

Вєкуа Нана Гуриєлівна працює суддею Окружного адміністративного суду міста Києва від 9 жовтня 2009 року.

У квітні 2017 р. призначена Президентом України суддею цього ж суду безстроково.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р. Нана Вєкуа користується квартирою родички, ймовірно мами, а також кімнатою в гуртожитку.

Більшу половину сукупного прибутку судді складає «грошові подаруки» від Вєкуа Галини Максимівни. Таким чином за 2016 р. суддя отримала 240 тис. грн.

 

Обшук

У лютому 2015 р. представники столичного управління по поборотьбі з організованою злочинність обшукали кабінет десяти суддів Окружного адміністративного суду Києва, в тому числі Нани Вєкуа. Правоохоронці мали право вилучати документи, закордонні паспорти і комп’ютерну техніку.

Суддів підозрювали в скоєнні кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК. Прокуратура запідозрила цих суддів в тому, що в 2012-2015 рр. вони якимось чином винесли низку рішень і постанов, хоча фізично, згідно з даними Державної прикордонної служби, нібито перебували в цей час за кордоном.

 

Дозволила не розголошувати інфомацію про квартири депутатів

У 2012 році суддя Окружного адмінсуду Києва Нана Вєкуа відмовилася задовольнити позов «Української правди» до Верховної Ради про надання інформації про депутатів, які отримали службове житло.

 

Гирич Сергій Васильович

23.08.2017

 

Сергій Гирич народився 21 червня 1963 р. в с. Рогинці Роменського району Сумської області.

 

Освіта:

Львівський державний університет імені Івана Франка (1989 р.).

 

Кар’єра:

В серпні 1989 р. прийнятий на посаду стажиста Червоноармійського (нині Личаківського) районного суду м. Львова, де протягом 2-х років виконував обов’язки відсутнього судді.

Почав кар’єру судді у 1991 р. у Червоноармійському районному суді міста Львова. У 2003 р. обраний на посаду судді вже Личаківського районного суду безстроково.  З 2009 р. голова цього суду.

Кандидат до Вищої ради правосуддя.

Зв’язки:

Одружений, має двоє дітей. Дружина працює старшим спеціалістом ПАТ «Кредобанк». Донька студентка, син – аспірант, директор ТЗОВ.

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, племінник дружини – адвокат. Племінниця – працівник органів поліції у м. Харків.

 

Статки:

«Наші гроші» повідомляють, що в 2014 р. у Гирича була ділянка площею 596 кв. м у Городоцькому районі, а в дружини – квартира площею понад 240 кв. м у Львові.

У 2013 р. суддя купив новий дволітровий Land Rover Freelander-2. Ймовірно – у кредит, оскільки у декларації вказано понад 66 тис. грн виплат суми позики та відсотків. Дружина ж їздить на Mazda-2 (2011 р.в.).

Тоді ж сайт «Корупція» повідомляв про будинок Гирича в 5-ти хвилинах ходьби від міської Ратуші. Біля будинку – сад та квітники, на воротах – монограма «ГС».  У відповідь на публікацію суддя наголосив, що не володіє цим будинком, у ньому лише його квартира – у розмірі 72 кв. м.

 

Справа Медведчука

В 2007 р. під головуванням Гирича колегія суддів розглядала адміністративний позов до Вищої Ради юстиції України про скасування рішення про поновлення повноважень Віктора Медведчука у ВРЮ. В результаті Личаківський райсуд Львова зупинив рішення про поновлення Медведчука.

Після цього процесу Гирич заявляв про тиск і переслідування з боку тогочасних народного депутата України Портнова А.В., заступника Генерального прокурора України Кузьміна Р.Р. та ВРЮ.

 

Заічко Олена Вікторівна

23.08.2017

Заічко Олена Вікторівна народилася в 1978 році в м. Чугуїв Харківської області.

 

Освіта:

Закінчила Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого.

 

Кар’єра:

З 1997 по 2005 рр. проходила публічну службу в органах державної податкової служби України.

Більше 3 років була помічником судді Чугуївського міського суду Харківської області, пізніше – Харківського окружного адміністративного суду.

Указом Президента України  від 10 листопада 2009 р. призначена суддею Харківського окружного адміністративного суду строком на п’ять років.

У квітні 2017 р. призначена суддею цього ж суду безстроково.

 

Сім’я:

Має двоє дітей.

 

Статки:

У декларації за 2016 р. Олена Заічко вказала квартиру в Чугуєві (75 кв. м).

Їй також належить автомобіль TOYOTA RAV4 2013 р.в.

 

Резонансні справи:

За інформацією ЗМІ, у 2011 р. суддя Заічко заборонила мітинг партії «Батьківщина» в Харкові, на якому мали вимагати випустити на свободу лідера цієї політичної сили – Юлію Тимошенко.

Також пишуть, що суддя поновила на посаді начальника райвідділу міліції в Харкові, звільненого за хабарництво.

 

Недашківська Катерина Михайлівна

23.08.2017

Недашківська Катерина Михайлівна указом Президента України від 28 грудня 2010 року була призначена на посаду судді Запорізького окружного адміністративного суду строком на п’ять років.

У лютому 2015 року була переведена на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду у межах п’ятирічного строку.

Таким чином, строк повноважень судді Недашківської закінчився 28 грудня 2015 року.

У березні 2016 року успішно пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

Лише у квітні 2017 р. її було призначено Президентом України суддею Рівненського окружного адміністративного суду безстроково.

 

Сім’я:

Катерина Недашківська згідно з декларацією живе з батьками та сестрою. Її батько та мати працюють у державному підприємстві “Клеванський лісгосп”.

 

Статки:

У декларації за 2016 р. суддя Недашківська задекларувала земельну ділянку 8 соток у смт Клевань Рівненського району. Вона також вказала 290 тис. грн готівкою.

Її батьки є власниками житлового будинку (80 кв. м) у Клевані і 4 соток землі, а також земельних ділянок (1,43 га + 24 сотки) у Зорі Рівненського району.

Батьки судді мають у власності Citroen Jumpy 1996 р.в.

За даними Youcontrol, особа на ім’я Недашківська Катерина Михайлівна з Клевані Рівненської області зареєстрована як ФОП.

 

Резонансні справи:

Під час дострокових парламентських виборів 2014 р., будучи суддею Запорізького окружного адмінсуду, Недашківська розглядала справу про перерахунок голосів на декількох дільницях в 79 окрузі (Запоріжжя), де лідирував Олександр Григорчук.

Внаслідок низки судових рішень переможцем виборів на цьому мажоритарному окрузі було оголошено Володимира Бандурова. Прикметно, що спочатку він відставав від лідера перегонів Олександра Григорчука на майже дві сотні голосів.

 

 

Чудних Світлана Олександрівна

21.08.2017

 

Чудних Світлана Олександрівна народилася в 1982 році в місті Харкові.

 

Освіта:

У 2004 році закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого.

У 2007 році отримала диплом спеціаліста з економіки підприємства Харківського національного економічного університету.

 

Кар’єра:

З 2004 р. – секретар судової палати Харківського апеляційного господарського суду, того ж  року переведена на посаду помічника судді.

З 2008 р. працювала у Харківському апеляційному адміністративному суді помічником судді, радником заступника голови суду.

9 вересні 2010 р. призначена суддею Харківського окружного адміністративного суду.

У березні 2016 р. пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

У квітні 2017 р. призначена Президентом України суддею Харківського окружного адміністративного суду безстроково.

 

Статки:

У декларації за 2016 р. суддя Чудних вказала квартиру у Харкові (65 кв. м). Також вона володіє половиною ще однієї квартири (32,6 кв. м), житлового будинку (252,6 кв. м) та земельної ділянки (15 соток) у Харкові.

Світлана Чудних володіє автомобілем Mazda 6 WGN (2011 р.в.). її чоловік – Nissan Note (2007 р.в.), мотоциклом Мінськ (1984 р.в.), причепом і автомобілем ЗАЗ SENS.

Чоловік судді також задекларував майже 180 тис. грн. готівкою.

Зозуля Дмитро Петрович

21.08.2017

 

Зозуля Дмитро Петрович народився 1978 р.

2009 р. – указом Президента призначений на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду строком на п’ять років.

29 грудня 2014 р. – строк повноважень судді Зозулі закінчився.

Квітень 2017 р. – призначений Президентом України суддею Рівненського окружного адміністративного суду безстроково.

 

Сім’я:

Одружений, має сина та дочку. Дружина працює у виконавчій дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

 

Статки:

У декларації за 2016 р. суддя вказав два будинки у Здолбунові Рівненської області (38,5 і 94,: кв. м), надані його родині у безоплатне користування, ймовірно, родичами дружини. Він також зазначив, що має частку квартири у Млинові (16,67 % з 93,9 кв. м).

З 2013 р. суддя користується автом Volkswagen Passat 2013 р.в.

 

Резонансні справи:

Незалежні журналісти проти «Вістей Рівненщини»

У 2011 р. Дмитро Зозуля розглядав позов до комунальної газети «Вісті Рівненщини». Вивчаючи ефективність витрачання коштів платників податків на утримання комунальних ЗМІ, Рівненське агентство журналістських розслідувань у 2011 р. звернулося із запитом до газети обласної ради «Вісті Рівненщини». Однак редактор газети Василь Бурченя відмовив у наданні інформації.

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дмитро Зозуля виніс ухвалу про закриття провадження. На його думку, справу слід було слухати в суді загальної юрисдикції.

У 2012 р. Вищий адміністративний суд визнав помилковими рішення рівненського судді і направив позов до «Вістей Рівненщини» назад до Рівненського окружного адміністративного суду.

 

Екс-мер Кузнецовська проти міськвиборчкому

У 2014 р. Дмитро Зозуля розглядав позов екс-мера Кузнецовська Сергія Анощенко до міської виборчої комісії, за допомогою якого він хотів поновитися на посаді.

Екс-міський голова Кузнецовська хотів повернутися на посаду, скасувавши через суд реєстрацію чотирьох депутатів Кузнецовської міської ради, що достроково припинили повноваження через перехід на роботу до виконкому. Ці депутати голосували за відставку Анощенко у лютому 2013 р., коли фактично вже не були депутатами. А відтак, і рішення сесії було неправомочним, адже ці четверо не дали проголосувати депутатам, які йшли за ними у виборчому списку.

У підсумку суд відмовив у задоволенні позову Сергієві Анощенку. Суддя Зозуля пояснив, що законодавством не передбачено скасування реєстрації депутатів через суд, це повноваження виборчої комісії, тим паче, що на момент розгляду справи у суді депутати уже припинили свої повноваження.

Журналісти вважають, що це рішення «на користь депутатів екс-опозиціонерів, які порушили закон».

Галаган Олексій Валерійович

21.08.2017

 

Галаган Олексій Валерійович працює суддею Кіровського районного суду м. Кіровограда.

 

Статки:

У декларації за 2016 р. Олексій Галаган вказав житловий будинок розміром 1323 кв. м. і земельну ділянку 518 кв. м у Кропивницькому, що належать його матері.

Суддя володіє автомобілем ВАЗ 1984 р. в. Його батько – УАЗ 2006 р.в.

У 2015 р. батькові судді належало 15 соток землі у Кропивницькому і будинок 105 кв. м.

Прикметно, що у параграфі «Члени сім’ї» суддя не вказав батьків, вказуючи при цьому їхню нерухомість.

 

Справа про кермування напідпитку

25 липня патрульні зупинили автівку УАЗ Патріот через технічну несправність освітлення, а в процесі спілкування, за версією поліції, патрульні побачили у водія явні ознаки алкогольного сп’яніння. Водієм виявився суддя Кіровського райсуду м. Кропивницький Олексій Галаган. Він заперечував факт свого алкогольного сп’яніння. Крім того, Галаган стверджував, що поліцейські його побили. А патрульні, в свою чергу, звинувачували його у злісній непокорі, оскільки, за їх версією, Галаган втік від них і чинив супротив. У результаті, патрульні склали на Олексія Галагана три протоколи – за ч.1 ст.130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння), за ст.122-2 (не зупинка транспортного засобу на вимогу поліції) та за ст. 185 КУПАП (злісна непокора).

Спочатку матеріали справи передали до Кіровського райсуду, але, оскільки підозрюваний там працює, її було перенаправлено до Апеляційного суду, який передав справу до Кіровоградського районного суду. Олексій Галаган, у свою чергу, наступного ранку, 26 липня, звернувся до прокуратури із заявою про побиття.

2 вересня, Кіровоградський районний суд визнав Олексія Галагана винним у адміпорушеннях за ч.1 ст.130 (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння) та за ст. 185 КУПАП (злісна непокора). А от 23 вересня Апеляційний суд Кіровоградської області скасував рішення Кіровоградського райсуду, яким суддю Олексія Галагана було визнано винним у кермуванні автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Фазикош Ганна Василівна

21.08.2017

Фазикош Ганна Василівна працює суддею з 2002 року, коли її було призначено суддею Ужгородського районного суду Закарпатської області.

В 2006 року, маючи лише 4 роки суддівського стажу, Фазикош стає суддею Апеляційного суду Закарпатської області.

У грудні 2012 року Вища рада юстиції призначає її заступником голови Апеляційного суду Закарпатської області.

29 квітня 2014 року З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ обирає Ганну Фазикош членом Вищої ради юстиції, однак за місяць, 28 травня, Окружний адміністративний суд Києва скасовує це рішення.

У квітні 2017 р. Ганну Фазикош обрали головою Апеляційного суду Закарпатської області шляхом таємного голосування.

Кандидат юридичних наук.

 

Сім’я:

Заміжня. Має дочку.

За інформацією ProSUD, батько Ганни Василівни, Фазикош Василь Георгійович, колишній суддя Запорізького, а потім Закарпатського обласного суду, нині – завідувач кафедри цивільного права Ужгородського університету, а з 2011 по 2014 рр. був деканом юридичного факультету УжНУ.

Молодший брат судді, Олексій Васильович, також працює суддею в Ужгородському міськрайонному суді Закарпатської області.

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2016 р. суддя Фазикош володіє земельною ділянкою площею 10 соток та будинком поблизу Ужгорода площею 255м².

ProSUD наголошує, що станом на 2016 р. ціна подібного маєтку складала близько $150 тис. або 3,75 млн. грн.

Видання також зауважує, що на тій же вулиці в селі Минай, буквально в 80 метрах, розташований і будинок на 294 м² батька Ганни Василівни, Фазикоша Василя Георгійовича.

В новій декларації Ганни Фазикош значиться автомобіль RENAULT LOGAN 2015 р. в., який належить її чоловікові. Хоча ще нещодавно біля будинку судді можна було побачити її авто Mitsubishi ASX, яке згадувалося в попередніх деклараціях Ганни Фазикош.

До речі, чоловік судді – Ігор Чемодуров – не захотів повідомити джерела свого доходу у декларації. Наразі, за інформацією місцевих ЗМІ,  чоловік судді виступає співзасновником ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “СУДОВИЙ ПРОЦЕС БІЗНЕС УЖГОРОД”, яке перебуває у процесі припинення з 2014 року. Адреса проживання чоловіка судді, як співзасновника фірми, зазначена –  гуртожиток по вулиці Загорській в Ужгороді.

Данилова Мальвіна Володимирівна

18.08.2017

 

Мальвіна Данилова народилася 3 жовтня 1971 р. у Харкові.

 

Освіта:

Юридична академія України імені Ярослава Мудрого (1996 р.).

 

Кар’єра:

На початку 90-тих працювала юристом Харківського дошкільного дитячого будинку, а 1993–1999 рр. слідчим і старшим слідчим Орджонікідзевського райвідділу м. Харкова.

Суддівську кар’єру Мальвіна Данилова розпочала 1999 р. на посаді судді Московського районного суду міста Харкова.

У травні 2009 р. її призначають суддею Київського апеляційного адміністративного суду.

2012 р.  постановою Верховної Ради Мальвіну Данилову обирають суддею Вищого Господарського суду України, де вона працює й нині.

 

Сім’я:

Єдиним членом сім’ї, якого Данилова вказала у декларації є її син – Максим Данилов 1992 р.  народження.

ProSud повідомляє, що він був студентом Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

Вже у 18 років він став підприємцем. Займався діяльністю посередників у торгівлі товарами широкого асортименту. 2015 року, у віці 23 роки, Максим заробив підприємницькою діяльністю 1 446 315 грн. Однак, такий дохід він отримав не одразу:  2013-го та 2014-го роках його заробітки були вдвічі скромнішими.

Син судді є засновником відразу двох компаній – ТОВ “ЕТХОМ” та ТОВ “ТРІУМФ ЛЕКС”. При чому керівником компанії ТОВ «ЕТХОУМ» (яка насправді є лаундж баром «At Home» в Харкові), син судді став у віці 19 років. І хоча вже 5 років Максим керує компанією, згідно з декларацією, ані заробітної плати, ані дивідендів від цього він не отримує.

Друга компанія ТОВ «Тріумф Лекс» займається діяльністю у сфері права, але і від неї він не отримує жодних доходів, принаймні, вони не відображені у декларації.

Прикметно, що всіх деклараціях Мальвіни Данилової фірми сина жодного разу не згадуються.

Цивільний чоловік судді – Руслан Кирилюк. У 2002-2007 рр. він працював адвокатом. З 2007 р. – він на державній службі. Був юристом у штабі Тимошенко, однак після її поразки на виборах 2010 р. переметнувся у інший табір разом з Андрієм Портновим. Деякий час був його заступником, згодом – протягом чотирьох років головою Державної судової адміністрації. 21 січня 2014 р. подав заяву на звільнення.

 

Статки:

Відповідно до декларації судді належить службова квартира площею 112 кв. м в Києві; три земельні ділянки у Харківській області; два садових будинки у Харківській області площею 118 м2 та 32 м2, а також парко-місце в Києві.

Також вона є власницею двох квартир площами 116 кв. м та 379 кв. м в Харкові. ProSud відзначає, що квартира площею 379 кв. м привертає увагу не лише розміром, але і місцем розташування – у центрі Харкова біля ботанічного саду. Вартість такої квартири, яка насправді є таунхаусом, варіюється в межах 325 тис. – 500 тис. дол. США.

У власності Мальвіни Данилової є Mercedes Benz E250 2011 року випуску.  Сину судді належить 2 автомобіля: Mercedes Benz E550 2008 року випуску, вартість якого на сьогодні складає щонайменше  25 000 $ та Subaru Impreza 2008 р.в. вартістю від 10 000 $. До речі, автомобіль Subaru Максим Данилов придбав у віці всього лише 18 років.

 

Пограбування судді Данилової

У листопаді 2016 р. суддя Данилова стала жертвою пограбування. За інформацією журналістів, було пограбовано будинок її цивільного чоловіка та вкрадено близько півмільйона доларів. Після пограбування Голова Ради суддів Валентина Сімоненко виступала із заявою, що причиною пограбування стало е-декларування. Проте, вказаного майна (ні будинку, ні такої значної суми готівкових коштів) не було зазначено суддею у власній декларації за 2015 рік.

ProSud  звертає увагу, що цей будинок розташований в елітному котеджному містечку в с. Вишеньки Бориспільського району Київської області. За документами він дійсно належить не Мальвіні Даниловій, а Кирилюку Руслану Івановичу. Проте за даними видання, цей будинок придбався за участі Данилової, і вона постійно проживає у ньому із власником протягом щонайменше чотирьох років.

 

Сумнівні рішення

«Чесно» зауважує, що відповідно до реєстру судових рішень суддя Мальвіна Данилова була у складі колегії суддів, яка відмовила у задоволенні касаційної скарги заступника прокурора міста Києва щодо визнання недійсним рішень Київської міської ради та договорів, що стосувалися земельної ділянки, наданої під будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом на вул. Гончара, 17-23 у Шевченківському районі м. Києва. Як вбачається із видання «Українська правда»,  вказане будівництво є скандальним, оскільки відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської та  викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Суддівська колегія у складі суддів Корсака В.А., Данилової М.В., Данилової Т.Б. також розглядала іншу резонансну справу – будівництво на території Олександрівської лікарні у Києві. Тоді представники лікарні зверталися зі скаргою на суддівську колегію до  Вищої ради юстиції, вказуючи на низку процесуальних моментів, якими судді «підігрували» компанії-забудовнику.

Відповідно до реєстру судових рішень суддя Мальвіна Данилова була у складі колегії суддів, яка у жовтні 2015 р. відмовила визнати незаконною передачу 2 гектарів землі у Харкові житлово-будівельному кооперативу «Бархани». За інформацією із веб-сайту «Наші гроші»,   ЖБК «Бархани» було створено в кінці січня 2010 року, за місяць до того, як міськрада передала йому земельні ділянки. Один із засновників ЖБК був бізнес-партнером Даніїла Прівалова, сина мера Харкова Генадія Кернеса.

Суддя Данилова також була у складі колегії суддів, яка відмовила задовольнити касаційну скаргу Київської міської ради, тим самим зобов’язавши її укласти з ТОВ «Докас» договір оренди ділянки площею 0,23 га на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського, 9/11 (знаходиться поблизу брами Заборовського, західного парадного в’їзду до резиденції київських митрополитів на території Софійського собору) для будівництва багатоповерхового будинку. Подібне будівництво створює навантаження на підземні комунікації і підвищує рівень ґрунтових вод, які можуть піднятися на 2,6 м і деформувати споруди «Софії».

 

Білова Ольга Валентинівна

18.08.2017

 

Білова Ольга Валентинівна – суддя-спікер Харківського окружного адміністративного суду.  Народилася у 1974 р. в місті Харкові.

 

Освіта:

У 1996 р. закінчила Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю правознавство.

Кандидат юридичних наук за спеціальністю «Судоустрій,прокуратура та адвокатура» (2008 рік ). Тема дисертації – «Проблеми суддівського самоврядування в Україні».

 

Кар’єра:

В 1993-1997 та з 2001-2007 рр. працювала на посадах юрисконсульта, начальника методичного відділу приватних підприємств .

У 2007 -2009 рр. – асистент Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

Указом Президента України  від 13 травня 2009 р. призначена суддею Харківського окружного адміністративного суду.

У листопаді 2015 р.  була обрана суддею-спікером Харківського окружного адміністративного суду.

У квітні 2017 р. призначена Президентом України суддею цього ж суду безстроково.

 

Сім’я:

Заміжня, має двох синів. Чоловік судді – Олександр Потій – професор кафедри безпеки інформаційних систем і технологій ХНУ ім. Каразіна, заступник головного конструктора АТ «Інститут інформаційних технологій».

 

Статки:

У декларації за 2016 р. суддя зазначила дві квартири у Харкові (75 і 143 кв. м), а також 15 соток землі в Циркунах Харківського району. Її родині також належить гараж та машиномісце.

Родина судді користується двома автомобілями – SUZUKI SX4 2013 р.в., а також SHEVROLET EVANDA 2004 р.в.

Чоловік судді згідно з декларацією тримає у банку 673 тисяч грн. і понад 20 тисяч доларів. Він також задекларував 24 тисячі доларів та 4 тисячі євро у готівці. У 2016 р. чоловік судді Білової отримав 840 тисяч грн. дивідендів від ПрАТ “Інститут інформаційних технологій”, де він є акціонером.

У 2015 р. чоловік судді задекларував майже 500 тис. доларів на рахунку у банку.

 

Резонансні справи:

В 2012 році суддя Ольга Бєлова за позовом міськради заборонила “Батьківщині” акції протесту в зв’язку з тим, що “учасники пікету могли б перешкодити роботі суду”.

ЗМІ також пишуть про справу одного з київських конвертаційних центрів, через який за 2004 – 2008 рр. пройшло 5 млрд. гривень. Податкова інспекція через суд домагалася позапланової перевірки однієї з фірм, яка брала участь в схемі, проте суддя Білова відмовила в цьому.