1.    
  2.     Судді ОАСК поскаржилися на НАБУ в Генпрокуратуру, Раду суддів та ВРП

Судді ОАСК поскаржилися на НАБУ в Генпрокуратуру, Раду суддів та ВРП

29.05.2017

Судді Окружного адміністративного суду міста Києва звернулися до Вищої ради правосуддя, Генпрокуратури та Ради суддів з проханням захистити їх від спроб НАБУ втрутитися у роботу суду. Про це йдеться у зверненні, ухваленому на зборах суддів ОАСК, передає «Суддівство».

Колектив суду пов’язує обшук в ОАСК з декількома справами, що перебувають на розгляді в цьому суді: «Наразі на розгляді у суді перебувають п’ять справ, де відповідачем є або НАБУ, або голова НАБУ Артем Ситник. Серед цих справ є і дві резонансні, зокрема,  оскаржуються результати інтернет-голосування за членів Громадської Ради при НАБУ та оскаржується призначення заступника НАБУ Гізо Углави, оскільки, за інформацією, яку надав позивач, Углава має два громадянства».

Судді вирішили звернутися до Вищої ради правосуддя та Ради суддів України з проханням вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів Окружного адміністративного суду міста Києва та авторитету правосуддя від протиправних, на їхню суддів, дій НАБУ. Вони також звернулися до Генеральної прокуратури України з проханням дати правову оцінку діям представників НАБУ і судді Галицького районного суду міста Львова, який надав дозвіл на обшук 26 травня.