1.    
  2.     Новопризначений суддя ВС відвідує Адміністрацію президента

Новопризначений суддя ВС відвідує Адміністрацію президента

08.12.2017

Суддя оновленого Верховного суду Іван Міщенко відвідав Адміністрацію президента України через два тижні після свого призначення. Це зафіксувала знімальна група програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»).

​«Схеми» зафільмували, як 29 листопада близько сьомої години вечора суддя зайшов до будівлі адміністрації.

Журналісти звернули увагу, що Іван Міщенко, будучи ще кандидатом на посаду судді у Верховному суді, серед осіб, які можуть його рекомендувати на цю посаду, зазначив нинішнього члена Вищої ради правосуддя (на той час юстиції) Вадима Беляневича. А ще – Олексія Філатова, заступника голови Адміністрації президента.

При цьому в кодексі суддівської етики зазначено, що суддя повинен уникати взаємовідносин, які можуть вплинути на незалежність та неупередженість судді. А порушення вимог Кодексу розглядає, зокрема, Вища рада правосуддя.

Біля Адміністрації президента Міщенко відмовився коментувати мету свого візиту. Згодом, вже у суді, він розповів журналістам, що відвідував секретаря з питань судової реформи питань Костянтина Красовського. Окремо зазначив, що не порушував кодексу суддівської етики: «Я вважаю, що не порушував, оскільки це професійні контакти, які стосуються професійної діяльності і судової реформи. Я спілкуюся з людьми, які працюють у Раді з питань судової реформи».

При цьому, як з’ясували журналісти, суддя Міщенко не є членом Ради судової реформи при президентові України.

Голова Верховного Суду у коментарі програмі зазначила, що судді новоствореного органу не повинні мати ніяких справ на Банковій.

«Звісно, що всі мають розуміння того, щоб не мати ніяких справ в Адміністрації президента, а, по-друге, не справляти таке враження, начебто у нас там є справи», – зазначила голова Верховного суду Валентина Данішевська.

Нагадаємо, у грудні 2016 р. журналісти «Схем» зустрічали тодішнього голову ВССУ (а теперішнього голову Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду) Бориса Гулька на вході до Адміністрації президента. На питання журналістів, чи це не суперечить принципу незалежності суддів, Гулько відповів, що він іде в АП обговорювати майбутні процесуальні кодекси